top of page

Food Group

Public·11 members

(Sportul viu<<<) Finlanda vs România 30.11.2023

17 oct. 2023 — România U21 a câștigat dramatic meciul cu Finlanda, din preliminariile EURO 2021, scor 1-0. Golul victoriei a fost marcat în minutul 90+8 de ...

UPDATE, ora 11:30: Vineri, FRF a anunțat că vor fi aproximativ 20. 000 de spectactori la ora jocului dintre Finlanda și România. Dintre aceștia, cel puțin până acum, vor fi 100 de români, care și-au cumpărat deja bilete în sectorul rezervat oaspeților. Totodată, FRF a transmis și că elevii lui Edi Iordănescu vor evolua în echipamentul albastru, în timp ce Finlanda va fi îmbrăcată în alb. Echipamentele de joc Finlanda - Romania / Foto: FRF Înaintea meciului de la Helsinki, România se află pe ultimul loc în grupă, cu trei puncte acumulate în patru meciuri. De cealaltă parte, Finlanda este pe poziția a treia, iar nordicii au cu un punct mai mult decât elevii lui Edi Iordănescu. În partida tur, prima reprezentativă a României s-a impus în fața Finlandei, scor 1-0, grație unui gol marcat de Nicușor Bancu. De amintit este că "tricolorii" au ratat și un penalty, după ce șutul trimis de George Pușcaș a fost apărat de portarul advers. România – Finlanda, astăzi, 21:45, în direct la Antena 1 11 iun. 2022 — România – Finlanda este meciul unei generaţii. Edi Iordănescu este încă fără victorie pe banca naţionalei tricolore, dar poate da lovitura ... România U21 vs Finlanda U21 statisztikák és eredmények Kövesd a(z) România U21 vs Finlanda U21 eredményeit, az egymás elleni statisztikákat, a legfrissebb eredményeket, a híreket és további információkat az ... VIDEO Rezumatul partidei Finlanda - România 1-1Finlanda - România 1-1. ”Tricolorii”, urmăriți de ghinion! Elevii lui Iordănescu au lovit de două ori baraMin. 90+6: Final de meci! Min. 90+6: Ocazie pentru România! La ultima fază a meciului, balonul ajunge la Rațiu care șutează peste poarta finlandezilor. Min. 90+5: Ocazie pentru România! Cicâldău șutează periculos, dar balonul este respins de Hradecky. 90+2: Răzvan Marin este înlocuit cu Cicâldău. 90+1: Ocazie pentru Finlanda! Cicâldău reușește să scoată de pe linia porții un balon periculos trimis de finlandezi după o centrare venită din corner. 84: Ocazie mare pentru Finlanda! Kallman se descurcă bine în careul lui Ionuț Radu, șutează, dar balonul trece pe lângă poartă. 80: După un atac frumos construit al tricolorilor, Stanciu șutează de la distanță, dar balonul trece puțin pe lângă poarta finlandezilor. România U21 joacă la Sibiu cu Finlanda. Cât costă biletele 12 oct. 2023 — Stadionul Municipal din Sibiu este din nou gazda unui meci de nivel european, între România U21 și Finlanda U21. 52: Goool România! Florin Tănase restabilește egalitatea cu un șut din prima după o pasă în careu primită din partea lui Bancu. 51: Ocazie pentru România! Bancu centrează, Sorescu trimite periculos cu capul, dar balonul trece pe lângă poarta finlandezilor. 46: Începe repriza secundă! Min. 45: Finalul primei reprize! Min. 42: Rus vede cartonașul galben! Min. 39: Ocazie pentru România! Bancu irosește o ocazie uriașă, acesta șutează, însă balonul trece pe lângă poarta lui Hradecky. 33: Ocazie uriașă pentru România! Deian Sorescu șutează din exteriorul careului, dar balonul lovește bara laterală, faza continuă, iar balonul ajunge la Rațiu care centrează dar balonul lovește din nou bara. 17: Ocazie pentru România! Sorescu primește un balon în interiorul careului însă nu reușește să dezvolte faza pentru că este blocat de Vaisanen. 12: Goool Finlanda! Apărarea României este dezorganizată, o respingere greșită a lui Bancu ajunge la Pukki care șutează de la marginea careului și îl învinge pe Ionuț Radu. 5: Deian Sorescu pătrunde în careu, încearcă să trimită în lateral, dar este blocat de defensiva finlandeză. 1: Începe meciul! Finlanda: Hradecky – Alho, Vaisanen, Ivanov, Jensen, Uronen – Valakari, Schuller, Kamara – Jensen, PukkiRezerve: Eriksson, Sinisalo, Tenho, Hostikka, Niskanen, Soiri, Lingman, Kairinen, Forss, Pohjanpalo, Kallman, HoskonenRomânia: Radu – Rațiu, Nedelcearu, Rus, Bancu – R. Finlanda - România 1-1. ”Tricolorii”, urmăriți de ghinion 24 sept. 2022 — Partida dintre Finlanda și România, penultima din Nations League pentru ”tricolori” s-a încheiat cu scorul de 1-1. "Personal, dezamăgirea din luna iunie a fost destul de mare, dar așteptările rămân. În iunie nu ne-am arătat potențialul maxim. Mai mult decât atât, am avut și multă neșansă, și în afara terenului, cât și în jocurile propriu-zise. Vrem o nouă națională, cu o nouă abordare, vreau mai mult curaj, devotament, orgoliu, vreau consolidarea unei naționale cu șanse reale la calificarea la Euro 2024. Am simțit că jucătorii încep să înțeleagă din dorințele și sarcinile noastre. Rămâne ca acest lucru să-l demonstreze și pe teren și în final spun că trebuie să începem să arătăm ca o echipă care are șanse reale pentru calificarea la Euro", a spus Edi Iordănescu, la conferința de presă. 79: Sorescu este înlocuit cu Drăguș. 75: Ocazie România! Marin centrează în dreapta porții lui Hradecky, dar Sorescu trimite cu capul departe de poartă. 71: Schuller este avertizat. 67: Tănase, Man și Alibec sunt înlocuiți cu Stanciu, Pușcaș și Cordea. 65: Marius Marin este avertizat. 61: Kamara este avertizat. 60: Ocazie România! Alibec îi pasează lui Dennis Man la marginea careului! Jucătorul Parmei reușește să șuteze cu piciorul drept, dar balonul este reținut de Hradecky. 54: Ocazie România! Alibec are o șansă mare de gol, dar balonul trece pe lângă poarta finlandezilor. Asistentul ridică fanionul. România U21 - Finlanda U21 1-0 » „Tricolorii” au marcat la 17 oct. 2023 — România U21 a câștigat dramatic meciul cu Finlanda, din preliminariile EURO 2021, scor 1-0. Golul victoriei a fost marcat în minutul 90+8 de ... România - Finlanda: 1-1 - YouTube YouTube YouTube 2:16 YouTube Actualitatea Sălăjeanul Info 26 sept. 2022 26 sept. 2022 Tricolorii au lovit de două ori bara la aceeași fază în minutul 33. Mai întâi, Deian Sorescu a șutat de la marginea careului, însă a nimerit bara laterală. Faza a continuat, iar balonul a ajuns la Rațiu în flancul drept. Acesta a centrat, însă mingea a lovit transversala. Deian Sorescu a recuperat mingea și i-a pasat în careu lui Tănase care a trimis pe lângă poartă. Pe finalul primei reprize, Bancu își putea repara greșeala după ce șutul său a trecut puțin pe lângă poarta finlandezilor. După pauză, tricolorii lui Edi Iordănescu au fost mai periculoși. Marin, M. Marin, Tănase – Man, Alibec, SorescuRezerve: Moldovan, Târnovanu, Mitrea, Manea, Băluță, Cicâldău, Pușcaș, Stanciu, Olaru, Drăguș, Camora, CordeaUPDATE, ora 15:00: Echipa probabilă a României și cine va purta banderola de căpitan, AICI. UPDATE, ora 13:00: FRF a anunțat lotul de 23 de jucători ales de Edi Iordănescu pentru meciul cu Finlanda, dar și numerele "tricolorilor”, AICI. UPDATE, ora 11:45: Doi jucători au șanse minime să joace în Finlanda, din cauza problemelor medicale. Detalii, AICI. Finlanda - România 1-1. ”Tricolorii”, urmăriți de ghinion! Elevii lui Iordănescu au lovit de două ori baraLiga 2: Steaua - Corvinul, joi, 17:30, DGS 1 Liga 2: FC Argeș - Dumbrăvița, joi, 20:00, DGS 1 România este ultima echipă clasată în grupă, cu doar patru puncte. ”Tricolorii”, urmăriți de ghinion! Elevii lui Iordănescu au lovit de două ori baraGalerie FotoPrima șansă le-a aparținut ”tricolorilor” în minutul 5, după o pătrundere frumoasă în careu a lui Deian Sorescu. Fostul căpitan al lui Dinamo a încercat să paseze în lateral, dar balonul a fost respins de defensiva finlandeză. Câteva minute mai târziu, finlandezii au deschis scorul prin Pukki, după o minge respinsă greșit de Bancu. Finlandezul a șutat imparabil la poarta lui Ionuț Radu, iar portarul nu a avut nicio șansă. În minutul 25, Finlanda putea face 2-0, după ce același Bancu i-a așezat perfect un balon în interiorul careului. România U21 - Finlanda U21 1-0, în etapa 3 din 17 oct. 2023 — Victorie dramatică pentru România U21, la Sibiu, cu un gol marcat de Matei Ilie în poarta Finlandei în al 8-lea minut de prelungiri. Fotbal: Scoruri live Finlanda F, rezultate și program meciuri 31.10. V. Finlanda F. Croaţia F. 3. 0. 27.10. V. România ... România U21, victorie dramatică în minutul 90+8 cu 17 oct. 2023 — Reprezentativa Under 21 a României s-a impus in extremis, în minutul 8 al prelungirilor, pe teren propriu, cu Finlanda, grație reușitei ...